B technik s.r.o. OTEVÍRACÍ DOBA: po-pá 8:00 – 12:00 a 13:00 - 17:00 Brněnská 723, Třebíč / +420 568 820 755

B TECHNIK v novém
Po celoprázdninových přípravách jsme se přestěhovali do nové prodejny a 14. září jsme uspořádali slavnostní otevření. Počasí nám sice nepřálo, protože pršelo jeden jediný den po a před dvoutýdenním slunečnu, ale naše skalní příznivce to neodradilo a přišli se podívat na to co jsme připravili.
Po celý den byli technici z předváděcích stánků připraveni ochotně poradit a vyzkoušet své nářadí a stroje, všichni pracovníci byli „na place“ a neformálně debatovali se zákazníky, dřevorubci předváděli svoje svaly při závodních disciplínách, ale i v dřevosochařství a panovala dobrá nálada.
V 10 hodin přišli představitelé kraje, města a podnikatelů aby slavnostně přestřihli pásku do nové prodejny a pronesli pár slov.
Na závěr dne došlo pivo, limonáda, řízky i koláče. Jen kávovar stále jel v plném tempu a tak i my všichni jedeme dál. Stavte se za námi podívat do naší nové prodejny v Třebíči na Brněnské ulici vedle kruhového objezdu.
Petr Šmejkal – jednatel B TECHNIK s.r.o. 
Celý článek >>
Rozhovor s Martinem Komárkem

Martin Komárek - reprezentant České republiky v dřevorubeckém sportu STIHL® TIMBERSPORT® SERIES. Držitel českého i evropského rekordu ve Springboardu.

Tento muž není ve světě TIMBERSPORTS žádným nováčkem, takže ho netřeba dlouze představovat. Jak tento mistr dřevorubec žije a jak se připravuje na závody? Zeptali jsme a přinášíme vám tak jedinečný rozhovor pro B TECHNIK s.r.o.


B TECHNIK: Dobrý den, pane Komárku. Vrchol sezóny v TIMBERSPORTU proběhne v Písku 28. září 2018. Máte tip na největší favority?

Martin Komárek: V posledních letech se u nás popředí velice vyrovnalo, celkově může do pořadí promluvit osmička sportovců, ale do poslední disciplíny jde jen 6 závodníků a ti si myslím, že budou riskovat a to bude pro diváka zajímavé. Jmenovitě např. Karel Diviš, Martin Roušal, Zdeněk Maťha, nebo Martin Kalina.

B TECHNIK: V současnosti se všichni nováčci účastní tréninkových kempů, kde jste jedním z instruktorů (trenérů). Byl ve vašich začátcích také takový kemp? Jak na něj vzpomínáte?

Martin Komárek: Ano, prostě skvělé, nové, pěkné, profesionální, prostě jiný svět. Tak se to snažím dělat i já.
Byl v Ruhlpordingu v biatlonové aréně v Německu a účastnilo se jej šedesátka zájemců z Evropy. Trenér byl šampión z USA Jim Collber a Němec Werner Brohammer. U nás ani jinde to nikdo neznal a nebyla jasná budoucnost, mě to neskutečně chytlo a přizpůsobil jsem timbersportu další roky života a nelituji toho.

B TECHNIK: Koncentrace je při závodech asi nezbytnou nutností. Často od sportovců slýcháme, že je výkon daleko více v hlavě než v rukách. Jak je tomu ve vašem sportu? Je koncentrace důležitější než svaly?

Martin Komárek: Ano, ale platí to v situaci, kdy se v závodě sejdou sportovci s podobnou výkonností, tzn. sílou, rychlostí, přesností a srovnatelným vybavením. Pak vždy záleží, jaký má daný závodník den, zda má svou běžnou výkonnost, jestli mu vybavení sedí na dané dřevo a jestli chybuje nebo naopak pokládá své rekordy. Někdy také rozhoduje schopnost závodníka jít na hranu rizika, štěstí na okolnosti a umět se soustředit. Pro mne je také základ podpora v rodině, u diváků  a vnitřní pozitivní energie.

B TECHNIK: V rozhovoru pro noviny Blesk, jste prozradil, že trénujete v JZD, kde jste sám a nikoho nerušíte. Jistě věnujete tréninku hodně času. Můžete to vypadat, že jste takový vlk samotář. Je to pravda?

Martin Komárek: Práce trenéra, exhibice, show, veletrhy, přejezdy stovky kilometrů. Tam všude jsou tisíce lidí. Proto na trénink a celkově mám rád klid, možná jen proto, že ho mám málo, nebo prostě tak. 

B TECHNIK: S dřevorubeckým sportem jste začal před sedmnácti lety. Kde berete motivaci a touhu trénovat a závodit i po tak dlouhé době?

Martin Komárek: Motivaci a sílu mi dávají mé 3 děti a závodění mne moc a pořád baví, každopádně je to čím dál na tělo náročnější a čas pro trénink je často velké sebezapření, ale to je daň za závodění. Nechci rozlišovat vliv věku ke sportu, hlavně je důležité, aby celkové pozitivní vlivy, převýšily ty negativní a pokud tak bude, musím pokračovat :O).

B TECHNIK: V září vás rádi přivítáme u nás v Třebíči u příležitosti otevření nové prodejny B TECHNIK. Víme, že zde nebudete poprvé. Jak se vám Třebíč líbí a co zde rád navštěvujete?

Martin Komárek: Podívejte se, mám celkem pracovně naši vlast procestovanou, ale stále mne překvapuje, nevážíme si nejen krás přírody a neskutečné architektury, ale i životního stylu, který je u nás vzhledem ke světu nadprůměrně hektický, problém je, že je vše vykoupeno negativním působením na přírodu, naším stresem, špatnými mezilidskými vztahy a celkovým vytvářením problémů, kde nejsou, a to je škoda.

K našim krásám patří pravě Třebíč, náměstí má kouzlo a rád bych se v budoucnu více seznámil s Židovskými stavbami, ale nejdříve si vzpomenu na před lety konaný závod v Borovině, diváci, místo, atmosféra, prostě Borovina, můžu říci byl jeden z NEJLEPŠÍCH závodů za 15 let pořádání u nás. Byl jsem tam během 7 let několikrát a kam to tvůrci dotáhli, klobouk dolu, úžasné…

B TECHNIK: Děkujeme za rozhovor. Přejeme mnoho úspěchů ve vašem sportu a srdečně se na vás těšíme 14. září v Třebíči.

Martin Komárek: I já se těším, věřím, že budou příchozí spokojeni a srdečně je zvu, děkuji za rozhovor a musím přiznat, že dělám často rozhovory, ale takto inteligentní otázky nemívám, děkuji.


Celý článek >>
Stěhujeme se!


Stěhujeme se!

Voláme do světa tak nahlas, jak jen umíme. Proč? Protože si přejeme, aby nás naši zákazníci našli i po tom, co opustíme zdi bývalé prodejny B TECHNIK na Viktorinově ulici. Otevíráme pro vás novou prodejnu a to na adrese Brněnská 723 v Třebíči. Pokud tápete, kde to vlastně budeme, stačí, když vám napovíme, že naše nové sídlo leží přímo u kruhového objezdu, jen malý kousek od prodejny Kaufland.

Dovolujeme si vás tímto pozvat na slavnostní otevření 14.9.2018. A bude to velký!

Předvedeme vám čistící a úklidové stroje od značky Nilfisk, lesní a zahradní techniku německé firmy STIHL, zahradní a zemědělskou techniku českého Dakr, profesionální kompresory Schneider, elektrické a akumulátorové nářadí Makita, komunální a zahradní techniku značky Iseki a vysoce kvalitní nářadí Festool a to v plném výkonu, nasazení a naživo.

Budete si jej moci osobně prohlédnout i vyzkoušet a pokud si přineste například vlastní materiál, můžete si jej rovnou na místě zpracovat.

Martin Komárek, reprezentantem České republiky v dřevorubeckém sportu STIHL® TIMBERSPORT® SERIES, který vám předvede ukázku svého mistrovství v závodech s neopakovatelnou atmosférou. A můžeme prozradit, že tento muž se sekerou opravdu stojí za vidění.

Připravili jsme pro vás řadu soutěží, takže si ti, kterým bude přát štěstí, odnesou kromě dobré nálady i hodnotný dárek.

Budeme tu pro vás celý den a tak jsme mysleli i na nějaké to občerstvení. Pivo, řízky, káva i koláče nebudou chybět. A to není všechno! Zvažujete koupi některého stroje, ale stále váháte? Sleva 10% na vše je tu pro vás.*

Přijďte se za námi druhý pátek v září podívat, jste srdečně zváni.


* Sleva 10% je platná pouze 14.9.2018

Sledujte nás na našich Facebookových stránkách, ať vám neuniknou žádné informace: Facebook B TECHNIK s.r.o.

 

Celý článek >>
Martin Komárek - reprezentant České republiky v dřevorubeckém sportu  STIHL® TIMBERSPORT® SERIES u Vás!

Baví vás tento mistr svým dřevorubeckým uměním, ale ještě jste ho nikdy neviděli naživo a v plném nasazení?
Máme pro vás dobrou zprávu. Přijede k nám do Třebíče na slavnostní otevření nové prodejny B TECHNIK 14.9.2018 na Brněnskou 723 v Třebíči.
V exhibiční show ukáže jak probíhají závody TIMBERSPORT.

Osobní rekordy Martina Komárka:

Springboard

STIHL Stock Saw 

Standing Block Chop 

Standing Block Chop  

Single Buck 

Underhand Chop 

Underhand Chop 

Hot Saw 

42,69 s - evropský rekord - 2008 (ME-Quali), topol

9,445 s - světový rekord - 2010 (U.S. Series), borovice

18,20 s - 2009, topol černý

22,67 s - evropský rekord - 2008 (ME-Quali), borovice

12,02 s - 2016 (MČR) borovice vejmutovka

18,09 s - evropský rekord - 2012 (MS) topol černý

17,86 s - evropský rekord - 2012 (French O.) borovice

6,05 s - 2010, topol černý

 


Celý článek >>